Ciekawe Miejsca
  1. Diabelski Kamień

    Z Diabelskim Kamieniem w Rudniku, podobnie jak z wieloma innymi tzw. diabelskimi kamieniami, związana jest legenda. Po wybudowaniu sanktuarium i kalwarii w Kalwarii Zebrzydowskiej, między ludźmi zapanowały przyjazna atmosfera i zgoda. Jednak diabeł nie mógł tego ścierpieć i zaplanował zniszczyć sanktuarium ogromnym głazem, spuszczonym z dużej wysokości. Zmuszony jednak został do zawarcia umowy z św. Piotrem, na mocy której musiał zostawić kamień w tym miejscu, w którym zastanie go pianie koguta. Kamień był jednak tak ciężki i niósł go z tak daleka, że musiał wielokrotnie odpoczywać i nie zdążył dotrzeć na miejsce przed świtem. Pianie koguta zastało go, gdy mijał Pasmo Barnasiówki, tutaj też opuściły go siły i zmuszony był zostawić kamień w lesie.

  2. Boisko LKS Rudnik

    Klub w podsułkowickiej miejscowości powstał w 1973 roku i początkowo futbolowa drużyna występowała w niskich ligach rywalizując z drużynami z najbliższych okolic jak Leńcze, Lanckorona, Budzów i Myślenice. W sezonie 1988/89 zespół wywalczył awans do klasy A, a od 1998 roku w klubie zaczęły pojawiać się pierwsze drużyny młodzieżowe. Największym sportowym sukcesem klubu był awans do krakowskiej klasy okręgowej w 2012 roku pod wodzą trenera Marka Szuby. Zespół na tym szczeblu występował cztery sezony, po spadku po dzień dzisiejszy jest czołowym klubem myślenickiej klasy A. Dwa lata temu powstała w Rudniku Akademia Piłki Nożnej, w której szkoli się kilkadziesiąt dziewcząt i chłopców.

  3. Szkoła im.Kazimierza III Wielkiego

    Szkoła Podstawowa w Rudniku istnieje od 1885 roku Początkowo szkoła miała status placówki jedno-, potem dwuklasowej. Mieściła się w budynku późniejszego przedszkola (dzisiejszy budynek socjalny). W szkole pracował kierownik i jeden, potem dwóch nauczycieli. Pierwszym kierownikiem odnotowanym w dokumentach był Teodor Gorączko. Funkcję sprawował do 1913 r. W kolejnych dwóch latach placówką zarządzał Ignacy Dębowski.

  4. Kościół w Rudniku

    Kościół parafialny pw. św. Maksymiliana Kolbego w Rudniku zaczęto wznosić w 1981 r. i ukończono dwa lata później. Osobną parafię erygowano natomiast już w 1966 r. i do 1981 r. mieszkańcy wsi korzystali z tymczasowego kościoła w postaci rozbudowanej kaplicy MB Szkaplerznej.

Diabelski Kamień Boisko LKS Rudnik Szkoła im.Kazimierza III Wielkiego Kościół w Rudniku